Postnummer 93619 - Clovis, California
| Hovedby | Clovis |
| Areal for Postnummer 93619 | 179.8 sq mi |
| Befolkning | 40,859 |
| Mannlig befolkning | 20,059 (49.1%) |
| Befolkning av kvinner | 20,800 (50.9%) |
| Befolkningsendring fra 1975 til 2020 | +156.0% |
| Befolkningsendring fra 2000 til 2020 | +62.5% |
| Gjennomsnittsalder | 37.2 år |
| Mannlig gjennomsnittsalder | 37 år |
| Kvinnelig gjennomsnittsalder | 37.3 år |
| Retningsnumre | 209, 559 |
| Nabolag | Harlan Ranch, Loma Vista, Old Town Clovis, Roosevelt, Woodward Park |
| koordinater | 36.91559994113666° / -119.57915649936119° |
| Relaterte Postnumre | 93608, 93609, 93610, 93611, 93612, 93613, 93614, 93615, 93616, 93618 |
Kart over Postnummer 93619 - Clovis, California
Interaktivt kart
Postnummer 93619 - Clovis, California befolkning
Årene 1975 til 2030
| Data | 1975 | 1990 | 2000 | 2015 | 2020 | 2025* | 2030* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Befolkning | 15 960 | 20 936 | 25 140 | 31 234 | 40 859 | 42 590 | 43 963 |
| Befolkningstetthet | 34,3 / km² | 45 / km² | 54 / km² | 67,1 / km² | 87,7 / km² | 91,5 / km² | 94,4 / km² |
Postnummer 93619 - Clovis, California befolkningsendring fra 2000 til 2020
Økning på 62.5% fra 2000 til 2020
| Beliggenhet | Endring siden 1975 | Endring siden 1990 | Endring siden 2000 |
|---|---|---|---|
| Postnummer 93619 - Clovis, California | +156% | +95.2% | +62.5% |
| Clovis | +74.1% | +48.5% | +37.9% |
| California | +58.3% | +34% | +18.8% |
| USA | — | — | — |
Postnummer 93619 - Clovis, California medianalder
Medianalder: 37.2 år
| Beliggenhet | Gjennomsnittsalder | Median alder (kvinne) | Median alder (mann) |
|---|---|---|---|
| Postnummer 93619 - Clovis, California | 37.2 yrs | 37.3 yrs | 37 yrs |
| Clovis | 34 yrs | 35.4 yrs | 32.6 yrs |
| California | 35.4 yrs | 36.5 yrs | 34.2 yrs |
| USA | 37.4 yrs | 38.7 yrs | 36.1 yrs |
Postnummer 93619 befolkningstetthet
Befolkningstetthet: 227 / mi²
| Beliggenhet | Befolkning | Område | Tetthet |
|---|---|---|---|
| Postnummer 93619 | 40 859 | 179,8 sq mi | 227 / mi² |
| Clovis | 113 536 | 23,31 sq mi | 4 871 / mi² |
| California | 40,4 million | 163 694,5 sq mi | 247 / mi² |
| USA | 321,6 million | 3 796 740,8 sq mi | 84,7 / mi² |
Postnummer 93619 - Clovis, California historisk og prognostisert befolkning
Estimert befolkning fra 1880 til 2100
- JRC (European Commission's Joint Research Centre) arbeid med GHS built-up grid
- CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
- [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.
Nabolag
Bedriftfordeling etter boligområder i Postnummer 93619 - Clovis, California
| Befolkning | 40,859 |
| Husholdninger i Postnummer 93619 - Clovis, California | 0 |

Bransjer
Bedriftsfordeling etter bransje i Postnummer 93619 - Clovis, California
| Bransjebeskrivelse | Antall bedrifter | Gjennomsnittlig alder for virksomheten |
|---|---|---|
| Generelle kontraktører | 42 | 28.4 år |
| Handling | 18 | 36.5 år |
| Handling annet | 1 | 34.7 år |
| Landskapsarkitektur | 1 | 33.1 år |
| Offentlige parker | 38 | 42.6 år |
| Oppføring av bygninger | 33 | 30.5 år |
| Restauranter | 23 | 25.1 år |
| Undervisning | 23 | 37.5 år |
| Bedrifter | 7 756 |
| Estimert total omsetning | ~1,0 mrd. USD |
| Median omsetning per bedrift | ~653,6k USD |
| Anslåtte arbeidsplasser | 4 452 |
| Estimert lønnskostnad | ~257,1 mill. USD |
| Bransjer | Bedrifter | Total omsetning | Median | Arbeidsplasser |
|---|---|---|---|---|
| Bygge- Og Anleggsvirksomhet | 455 | ~267,1 mill. USD | ~945,2k USD | 672 |
| Handel med og reparasjon av motorvogner | 296 | ~241,9 mill. USD | ~682,6k USD | 446 |
| Forretningsmessig Tjenesteyting | 207 | ~104,0 mill. USD | ~899,7k USD | 238 |
| Faglig, Vitenskapelig Og Teknisk Tjenesteyting | 274 | ~83,5 mill. USD | ~697,5k USD | 220 |
| Kulturell Virksomhet, Underholdning Og Fritidsaktiviteter | 259 | ~65,7 mill. USD | ~535,1k USD | 470 |
| Undervisning | 98 | ~52,8 mill. USD | ~370,5k USD | 661 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 136 | ~48,2 mill. USD | ~776,1k USD | 119 |
| Helse- Og Sosialtjenester | 125 | ~35,7 mill. USD | ~572,4k USD | 228 |
Største bedrifter etter estimert omsetning
- Cen Cal Builders — Clovis · ~44,3 mill. USD
- Sparkletts Water — Clovis · ~28,1 mill. USD
- Civil Substations, Inc. — Clovis · ~28,0 mill. USD
- Wawona Frozen Foods — Clovis · ~22,8 mill. USD
- Fast 'N' Esy #9 — Clovis · ~14,9 mill. USD
Postnummer 93619 - Clovis, California — Omsetningstrend
Median bedriftsomsetning per år
| År | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Median omsetning per bedrift | ~476,2k USD | ~464,3k USD | ~541,3k USD | ~594,4k USD | ~620,9k USD | ~661,3k USD |
Bedriftsfordeling etter pris for Postnummer 93619 - Clovis, California
Human Development Index (HDI)
Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.
Postnummer 93619 - Clovis, California bruttonasjonalprodukt (BNP)
BNP per innbygger, PPP (faste internasjonale dollar fra 2017)
| Data | 1990 | 1995 | 2000 | 2005 | 2010 | 2015 | 2020 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BNP per innbygger | $27 500 | $29 600 | $34 089 | $38 869 | $40 461 | $43 084 | $44 895 | $42 271 |
| Totalt BNP | $1,2 mrd. | $1,4 mrd. | $1,8 mrd. | $2,2 mrd. | $2,5 mrd. | $2,9 mrd. | $3,2 mrd. | $3,1 mrd. |
Postnummer 93619 CO2-utslipp
Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år
| Beliggenhet | CO2-utslipp | CO2-utslipp per innbygger | CO2-utslippsintensitet |
|---|---|---|---|
| Postnummer 93619 | 748,898 tn | 18.33 tn | 4,164.9 tons/mi² |
| Clovis | 1,769,612 tn | 15.59 tn | 75,913.5 tons/mi² |
| California | 652,233,928 tn | 16.13 tn | 3,984.5 tons/mi² |
| USA | 5,664,619,810 tn | 17.62 tn | 1,492 tons/mi² |
| CO2-utslipp i 2013 (tonn/år) | 748,898 tn |
| CO2-utslipp i 2013 (tonn/år) per person | 18.33 tn |
| CO2-utslippsintensitet i 2013 (tonn/mi²/år) | 4,164.9 tons/mi² |
Naturlige farer
Relativ risiko av 10
| Fare | Risikonivå |
|---|---|
| Tørke | Høy (10) |
| Oversvømmelse | Middels (4) |
| Jordskjelv | Middels (4) |
Nylige jordskjelv i nærheten
Størrelse 3.0 og større
| Dato▼ | Tid↕ | Magnitude↕ | Distance↕ | Dybde↕ | Beliggenhet↕ | link |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5/19/19 | 3:49 AM | 3.1 | 79.5 km | 7,150 m | 4km NNW of Cantua Creek, CA | usgs.gov |
| 10/21/18 | 11:32 PM | 3.1 | 54.9 km | 43,400 m | 10km NNE of Oakhurst, CA | usgs.gov |
| 2/4/18 | 10:43 PM | 3.5 | 98.2 km | 22,460 m | 18km WSW of Corcoran, CA | usgs.gov |
| 10/2/17 | 9:18 AM | 3 | 89.5 km | 2,610 m | 25km SSE of Mammoth Lakes, California | usgs.gov |
| 7/26/17 | 8:31 AM | 3 | 90.5 km | 420 m | 24km SSE of Mammoth Lakes, California | usgs.gov |
| 7/10/17 | 4:02 AM | 3.2 | 83.3 km | 3,920 m | 16km S of Mammoth Lakes, California | usgs.gov |
| 7/9/17 | 2:12 AM | 3.9 | 86 km | 870 m | 15km S of Mammoth Lakes, California | usgs.gov |
| 6/30/17 | 12:34 PM | 3.5 | 86.2 km | -190 m | 15km S of Mammoth Lakes, California | usgs.gov |
| 4/22/17 | 12:41 PM | 3.1 | 98.3 km | 9,700 m | 9km SSE of Huron, California | usgs.gov |
| 9/18/16 | 7:35 AM | 3.3 | 80.7 km | -1,860 m | 18km SE of Yosemite Valley, California | usgs.gov |
Om våre data
Dataene på denne siden er estimert ved hjelp av en rekke offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. De leveres uten garanti og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på eget ansvar.