Postnummer 93611 - Clovis, California

California | USA
HovedbyClovis
Areal for Postnummer 9361111.19 sq mi
Befolkning47,637
Mannlig befolkning23,065 (48.4%)
Befolkning av kvinner24,572 (51.6%)
Befolkningsendring fra 1975 til 2020+92.2%
Befolkningsendring fra 2000 til 2020+21.8%
Gjennomsnittsalder36.6 år
Mannlig gjennomsnittsalder35.2 år
Kvinnelig gjennomsnittsalder38 år
Retningsnumre209, 559
NabolagBullard, Clovis, Cougar Estates North, Cougar Estates South, McLane, Woodward Park, Wrenwood
koordinater36.82529213226388° / -119.68017985365586°
Relaterte Postnumre93601, 93602, 93610, 93612, 93613, 93614, 93615, 93616, 93618, 93619

Kart over Postnummer 93611 - Clovis, California

Interaktivt kart

Postnummer 93611 - Clovis, California befolkning

Årene 1975 til 2030

Data197519902000201520202025*2030*
Befolkning24 79032 57839 09548 50947 63749 49951 386
Befolkningstetthet855,6 / km²1 124,4 / km²1 349,3 / km²1 674,2 / km²1 644,1 / km²1 708,4 / km²1 773,5 / km²
* Prognostisert
Kilder: JRC (European Commission's Joint Research Centre) arbeid med GHS built-up grid

Rasemessig demografi for Postnummer 93611 - Clovis, California

Postnummer 93611 - Clovis, California befolkningsendring fra 2000 til 2020

Økning på 21.8% fra 2000 til 2020

BeliggenhetEndring siden 1975Endring siden 1990Endring siden 2000
Postnummer 93611 - Clovis, California+92.2%+46.2%+21.8%
Clovis+74.1%+48.5%+37.9%
California+58.3%+34%+18.8%
USA———
Kilder: JRC (European Commission's Joint Research Centre) arbeid med GHS built-up grid

Postnummer 93611 - Clovis, California medianalder

Medianalder: 36.6 år

BeliggenhetGjennomsnittsalderMedian alder (kvinne)Median alder (mann)
Postnummer 93611 - Clovis, California36.6 yrs38 yrs35.2 yrs
Clovis34 yrs35.4 yrs32.6 yrs
California35.4 yrs36.5 yrs34.2 yrs
USA37.4 yrs38.7 yrs36.1 yrs
Kilder: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Postnummer 93611 befolkningstetthet

Befolkningstetthet: 4 258 / mi²

BeliggenhetBefolkningOmrådeTetthet
Postnummer 9361147 63711,19 sq mi4 258 / mi²
Clovis113 53623,31 sq mi4 871 / mi²
California40,4 million163 694,5 sq mi247 / mi²
USA321,6 million3 796 740,8 sq mi84,7 / mi²
Kilder: JRC (European Commission's Joint Research Centre) arbeid med GHS built-up grid

Postnummer 93611 - Clovis, California historisk og prognostisert befolkning

Estimert befolkning fra 1880 til 2100

Kilder:
  1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) arbeid med GHS built-up grid
  2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
  3. [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Nabolag

Bedriftfordeling etter boligområder i Postnummer 93611 - Clovis, California

Statistikk og demografi for Postnummer 93611 - Clovis, California
Befolkning47,637
Husholdninger i Postnummer 93611 - Clovis, California15,620
Personer per husholdning3.07
Gjennomsnittlig eiendomsverdi$153,200
Inntekt per husholdning$64,229
Bedriftskonsentrasjon i Postnummer 93611 - Clovis, California
Bedriftskonsentrasjon i Postnummer 93611 - Clovis, California

Bransjer

Bedriftsfordeling etter bransje i Postnummer 93611 - Clovis, California

BransjebeskrivelseAntall bedrifterGjennomsnittlig alder for virksomheten
Bilreperasjon2827.7 år
Elektronikkbutikker123.3 år
Frisører124.7 år
Handling3026.6 år
Leger og kirurger3633.1 år
Oppføring av bygninger3026.3 år
Regnskapsførere129 år
Restauranter8030.3 år
Skjønnhetssalonger7321.4 år
Bedrifter14 277
Estimert total omsetning~3,4 mrd. USD
Median omsetning per bedrift~841,4k USD
Anslåtte arbeidsplasser13 497
Estimert lønnskostnad~737,5 mill. USD
BransjerBedrifterTotal omsetningMedianArbeidsplasser
Handel med og reparasjon av motorvogner743~1,3 mrd. USD~810,7k USD1 952
Helse- Og Sosialtjenester1 150~905,6 mill. USD~1,3 mill. USD4 138
Bygge- Og Anleggsvirksomhet494~248,3 mill. USD~1,0 mill. USD655
Faglig, Vitenskapelig Og Teknisk Tjenesteyting503~185,5 mill. USD~924,8k USD719
Annen Tjenesteyting536~95,2 mill. USD~240,6k USD760
Forretningsmessig Tjenesteyting293~94,7 mill. USD~1,1 mill. USD303
Omsetning og drift av fast eiendom225~93,1 mill. USD~799,9k USD245
Transport Og Lagring160~82,5 mill. USD~814,2k USD305

Største bedrifter etter estimert omsetning

  1. Anlin Windows & Doors — Clovis · ~402,8 mill. USD
  2. Clovis Stone Masonry & Landscape Supply — Clovis · ~98,0 mill. USD
  3. Rjl Labor Services — Clovis · ~82,3 mill. USD
  4. Floyd Johnston Construction Co Inc — Clovis · ~60,8 mill. USD
  5. Agrian — Clovis · ~41,7 mill. USD

Se hele oversikten

median fra 2 014 av 14 277 virksomheter med estimater Estimat basert på sterke signaler

Postnummer 93611 - Clovis, California — Omsetningstrend

Median bedriftsomsetning per år

År201920202021202220232024
Median omsetning per bedrift~656,6k USD~659,8k USD~746,1k USD~812,1k USD~836,0k USD~898,7k USD
Omsetning modellert for de samme 1 989 bedriftene gjennom alle årene. Estimat basert på sterke signaler

Bedriftsfordeling etter pris for Postnummer 93611 - Clovis, California

Human Development Index (HDI)

Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.

Kilde: [link] Kummu, M., Taka, M. &Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Postnummer 93611 - Clovis, California bruttonasjonalprodukt (BNP)

BNP per innbygger, PPP (faste internasjonale dollar fra 2017)

Data19901995200020052010201520202022
BNP per innbygger$27 500$29 600$34 089$38 869$40 461$43 084$44 895$42 271
Totalt BNP$645,6 mill.$766,1 mill.$975,9 mill.$1,2 mrd.$1,4 mrd.$1,6 mrd.$1,7 mrd.$1,7 mrd.
Kilde: [link] Kummu, M., Kosonen, M. & Masoumzadeh Sayyar, S. Downscaled gridded global dataset for gross domestic product (GDP) per capita PPP over 1990–2022. Sci Data 12, 178 (2025) doi:10.1038/s41597-025-04487-x

Postnummer 93611 CO2-utslipp

Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år

BeliggenhetCO2-utslippCO2-utslipp per innbyggerCO2-utslippsintensitet
Postnummer 93611752,492 tn15.8 tn67,265.8 tons/mi²
Clovis1,769,612 tn15.59 tn75,913.5 tons/mi²
California652,233,928 tn16.13 tn3,984.5 tons/mi²
USA5,664,619,810 tn17.62 tn1,492 tons/mi²
Kilder: [link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a
Postnummer 93611 CO2-utslipp
CO2-utslipp i 2013 (tonn/år)752,492 tn
CO2-utslipp i 2013 (tonn/år) per person15.8 tn
CO2-utslippsintensitet i 2013 (tonn/mi²/år)67,265.8 tons/mi²

Naturlige farer

Relativ risiko av 10

FareRisikonivå
TørkeHøy (10)
JordskjelvMiddels (4)
* Risiko, spesielt for flom eller skred, kan ikke være for hele området.

Nylige jordskjelv i nærheten

Størrelse 3.0 og større

Dato▼Tid↕Magnitude↕Distance↕Dybde↕Beliggenhet↕link
5/19/193:49 AM3.166.7 km7,150 m4km NNW of Cantua Creek, CAusgs.gov
10/21/1811:32 PM3.165.2 km43,400 m10km NNE of Oakhurst, CAusgs.gov
2/4/1810:43 PM3.587.2 km22,460 m18km WSW of Corcoran, CAusgs.gov
1/10/184:15 PM3.189.1 km11,360 m12km E of Coalinga, CAusgs.gov
8/12/171:40 AM3.482 km8,200 m17km N of Coalinga, Californiausgs.gov
4/22/1712:41 PM3.185.4 km9,700 m9km SSE of Huron, Californiausgs.gov
9/18/167:35 AM3.190 km2,620 m24km SE of Yosemite Valley, Californiausgs.gov
9/18/167:35 AM3.392.4 km-1,860 m18km SE of Yosemite Valley, Californiausgs.gov
9/17/162:41 AM3.293.2 km17,650 m6km NNE of Avenal, Californiausgs.gov
12/14/1410:10 PM3.478.5 km11,098 m27km SW of San Joaquin, Californiausgs.gov
Viser 1-10 av 500
…

Om våre data

Dataene på denne siden er estimert ved hjelp av en rekke offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. De leveres uten garanti og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på eget ansvar.